Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Kształcenie na odległość – nowe regulacje prawne

Data: 24.03.2020

Czasowe ograniczenia funkcjonowania I LO im. KEN w Stalowej Woli w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

INFORMACJA DLA UCZNIÓW

W dniu 20.03.2020 r. Ministerstwo Edukacji Narodowej zmieniło przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID- 19.

Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r.

Podstawową zmianą w przepisach jest obowiązek realizowania podstawy programowej i związane z tym wszystkie towarzyszące działania szkoły.

W związku z zaistniałą sytuacją od 25.03.2020 r. lekcje i inne zadania będziemy realizować z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Czas, w którym jesteśmy, wymaga od nas wszystkich pełnej mobilizacji i współpracy.

O szczegółach organizacji pracy szkoły zostaniecie poinformowani poprzez dziennik.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją 2020

Data: 24.02.2020

scr

Od 2001 roku, dzień 23 lutego, Ministerstwo Zdrowia ustanowiło Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją.

Uczniowie naszej szkoły biorą czynny udział w kampanii przeciw depresji. W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 2f przygotowali akcję informacyjną dotyczącą upowszechnienia wiedzy na temat depresji i zachęcenia chorych do leczenia. Zaproponowali działania ukierunkowane na dbanie o swoje zdrowie psychiczne.
Dodatkowo uczniowie wszystkich klas pierwszych biorą udział w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez Panią psycholog Iwonę Sodomir "Czy mam klasycznego doła, czy to już depresja?"

Zwieńczeniem obchodów Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją będzie zorganizowany przez samorząd uczniowski koncert muzyczny, który odbędzie się 25 lutego na hali gimnastycznej o godz. 9.50.

Zapraszamy do udziału w koncercie.

Uczniowie mogą wziąć udział pod opieką i za zgoda nauczyciela uczącego.

Śródroczne spotkanie z rodzicami uczniów

Data: 28.01.2020

W piątek, tj. 31.01.2020 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów wszystkich klas z wychowawcami.
Spotkanie rodziców uczniów klasy 2d oraz klasy 2g odbędzie się w piątek 07.02.2020 r. o godz. 17 (w sali 20 - 2d; w sali 24- 2f).

Prosimy o sprawdzenie sali, w której odbędzie się wywiadówka TUTAJ

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

Warsztaty narciarskie 2020

Data: 28.01.2020

Zgodnie tradycją naszej szkoły w okresie zimowym organizowane są warsztaty narciarskie kierowane głównie do uczniów klas pierwszych w Chrzanowie - Narciarski Raj u Rzetelskiego.

W tym roku szkolnym, ze względu na warunki meteorologiczne planujemy zorganizowanie warsztatów tylko od 10-14 lutego 2020 r. Z tego powodu ważna jest kolejność zgłoszeń uczestniczących w warsztatach klas.

Zgłoszenia prosimy kierować do p. Damiana Babickiego lub do p. Aleksandry Trygar do dnia 31.01.2020 r.

Udział w warsztatach będą mogli wziąć uczniowie całej klasy(na warunkach zgodnych ze szkolnym regulaminem organizowania wycieczek) z wyłączeniem uczniów posiadających długoterminowe zwolnienie lekarskie w zajęć WF.

W ubiegłym roku szkolnym nasi nauczyciele: p. Aleksandra Trygar,p. Damian Babicki i p. Bogdan Pamuła nauczyli jazdy na nartach 79 "nowych narciarzy" i doskonalili umiejętności narciarskie 244 uczniów!

Warto podkreślić, że NASI NAUCZYCIELE p.Damian Babicki i Aleksandra Trygar posiadają uprawnienie instruktorskie.

Zdjęcia z naszych poprzednich warsztatów można obejrzeć TUTAJ

VIII DKMS - Podsumowanie akcji

Data: 16.01.2020

scr

VIII DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Podsumowanie akcji

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr,
które posiada, ale jego czynów.
Nie ważne jest to co się ma,
ale czym się dzieli z innymi.”

Drodzy Uczniowie,
z radością przekazujemy Wam podsumowanie akcji rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych, która odbyła się w naszej szkole 8 stycznia 2020 roku. Był to dzień wyjątkowy, w którym pomiędzy lekcjami, maturami próbnymi i strojeniem boksów,podczas kilku godzin trwania akcji, zarejestrowaliśmy pięćdziesięciu nowych Potencjalnych Dawców. Zainteresowanie było tak duże, że przerosło oczekiwania wolontariuszy Fundacji DKMS i już koło godziny 12.30 wykorzystaliśmy wszystkie dostępne pakiety rejestracyjne. Ale, ponieważ chętnych do rejestracji było więcej, więc domówiliśmy pakiety i jeszcze w piątek przed studniówką zarejestrowaliśmy kolejnych osiem osób.
Chcieliśmy Wam bardzo gorąco podziękować za chęć niesienia pomocy innym, pomocy bezinteresownej, płynącej z głębi serca. Dzięki ludziom takim jak Wy możemy zwiększyć szanse pacjentów na całym świecie na pokonanie tej okrutnej choroby, jaką jest nowotwór krwi. Jesteśmy z Was dumni i zarazem wdzięczni, że po raz kolejny nie zawiedliście i podjęliście świadomą decyzję o rejestracji w bazie Dawców Fundacji DKMS. Tworzą ją wspaniali ludzie – potencjalni i faktyczni Dawcy, Pacjenci, Wolontariusze i Darczyńcy, złączeni w jednym celu – walce o dobro pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku.
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z przebiegu naszej akcji TUTAJ

Pamiętajcie: Razem możemy pokonać raka krwi!

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!!!

Fundacja DKMS oraz wolontariusze z klasy II H z wychowawczynią p. Małgorzatą Gołojuch

Zmiana terminu wywiadówki

Data: 09.01.2020

Jak już informowaliśmy w grudniu, w związku z trudnościami organizacyjnymi (przygotowanie do studniówki, miejsce parkingowe, próbna matura, DKMS, WOŚP i inne) planowana na 09.01.2020 r. wywiadówka semestralna została przełożona na godz. 17.00 w dniu 31.01.2020 r.( po feriach).

Przepraszamy za zmianę i jednocześnie zapraszamy rodziców naszych uczniów na spotkanie z wychowawcami w dniu 31 stycznia 2020 r. o godz. 17.00.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020

Data: 08.01.2020

scr

W dniu 09.01.2020 r. , z inicjatywy Parlamentu Szkolnego odbędzie się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.
W tym dniu o godz. 11.00, po zakończeniu XI Konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych i piosenki angielskiej, na hali gimnastycznej odbędzie się aukcja na rzecz WOŚP.

Wolontariusze WOŚP będą zbierać datki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Za organizację akcji odpowiada Parlament Szkolny
Uczniowie będą mogli wziąć udział za zgodą i pod opieką nauczyciela uczącego.

XI Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i piosenki angielskiej

Data: 08.01.2020

W czwartek 09.01.2020 r. od godz. 9.00 do ok. 11.00 na hali gimnastycznej odbędzie się w naszej szkole XI Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i piosenki angielskiej przygotowany przez uczniów klasy 1eG pod opieką Anny Żarnowskiej o 1fG pod opieką Anety Furman.

W konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych i w konkursie piosenki angielskiej biorą udział przedstawiciele wszystkich klas pierwszych i drugich.

W roli widzów będą mogli wziąć udział uczniowie klas za zgodą i pod opieką nauczyciela uczącego.

VIII DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

Data: 02.01.2020

scr

W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
Rzeczy niezwykłe dzieją się na naszych oczach. W takiej bowiem kategorii, rzeczy niezwykłych należy rozpatrywać to o czym dowiedzieliśmy się niedawno z Fundacji DKMS. Ku naszej ogromnej radości i satysfakcji, jeden z naszych uczniów, który w 2017 r. w 6 edycji naszej szkolnej akcji został potencjalnym dawcą szpiku kostnego, został dawcą realnym ratując życie swojemu "genetycznemu bliźniakowi" na Białorusi. To dla nas ogromna radość ale myślimy, że i zachęta dla tych wszystkich, którzy zechcą się przyłączyć do akcji DKMS - WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE.

KTO MOŻE ZAREJESTROWAĆ SIĘ JAKO DAWCA?
Dawcą może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, która waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi.
Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy zgłosić się w dniu akcji osobiście z dokumentem tożsamości, wypełnić formularz zgłoszeniowy i pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cała procedura zajmuje tylko kilka minut.

Akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku odbędzie się tradycyjnie w naszej szkole już po raz ósmy, w środę w dniu 08 stycznia 2020 r. w sali numer 2 (na parterze) od godziny 9.00 do 13.00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów.

BOŻE NARODZENIE 2019

Data: 23.12.2019

scr

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2020, życzymy zarówno Wam, uczniom naszego Liceum, jak i Waszym Rodzinom, aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, a Nowy Rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji LO im. KEN

1 2 3 4 ... 23