#Zostańwdomu PRACA ZDALNA

16.03.2020, 10:51

Zawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla nauczycieli. Nie znaczy to jednak, że uczniowie są skazani na przymusową przerwę w nauce. Odpowiedzią jest praca zdalna. Podstawa pracy zdalnej, czyli mówiąc prościej, pracy z domu, to komputer i dostęp do internetu (przyda się też telefon).
Dzięki nim zajęcia szkolne można poprowadzić online. Nowe technologie pozwalają na różne sposoby komunikacji, ale też na wymianę plików czy ich wspólne przechowywania. Z wielu rozwiązań Nasi nauczyciele i uczniowie korzystają zresztą na co dzień.

Nauczyciele LO KEN komunikuję się ze swoimi uczniami przede wszystkim poprzez e-dziennik. Najpopularniejszym i podstawowym rozwiązaniem komunikowania się z uczniami jest wysyłanie wiadomości, wpisywanie zadań domowych, załączanie materiałów do zasobów lekcji oraz przesyłanie informacji pocztą elektroniczną oraz poprzez inne komunikatory internetowe czy też komunikatory takie, jak Messenger czy WhatsApp.

Pamiętajcie, że Wy Uczniowie także możecie komunikować się ze swoim nauczycielem poprzez dziennik i pocztę mailową ...@loken.pl

Prosimy uczniów o regularne sprawdzanie wiadomości w dzienniku. Nauczyciele powiadomią Was o sposobie współpracy i wykorzystywanych przez nich narzędziach pracy zdalnej.